terapia uzależnień
Terapia uzależnienia od alkoholu

Leczenie alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu określane także jako alkoholizm charakteryzuje się znacznym nadużywaniem tej substancji. Efektem jest fizyczne i psychiczne uzależnienie, które uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie w życiu.

Bez fachowego, terminowego leczenia alkoholizmu, uzależnienie to może być skutkiem wielu problemów natury psychicznej i fizycznej. Prowadzić mogą one do śmierci. Bardzo ważna jest świadomość, że choroba ta jest uleczalna i nie trzeba zmagać się z nim samemu. Ośrodki leczenia uzależnień posiadają wykwalifikowane kadry terapeutów i oferuję indywidualne leczenie alkoholizmu w specjalistycznej placówce.leczenie alkoholizmu, alkoholizm leczenie

Prywatne leczenie alkoholizmu jest dostosowany indywidualnych potrzeb pacjentów i stopnia zaawansowania uzależnienia. Przed przystąpieniem do intensywnej terapii konieczna może okazać się detoksykacja polegająca na odtruciu organizmu.

Dzięki leczeniu osoba uzależniona pozna podstawowe przyczyny i wyzwalacze nałogu, a także pozna metody i umiejętności, które pozwolą przerwać picie i odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Czy leczenie alkoholizmu jest skuteczne?

Problemy związane z alkoholem, które wynikają z nadmiernego, zbyt dużego, częstego, szybkiego picia są jednym z najpoważniejszych problemów zdrowia dzisiejszego świata.

Dobrą wiadomością jest fakt, że bez względu na stadium uzależnienia, osoba chora może skorzystać z jakiejś formy leczenia. Wg badań 1 na 3 osoby podejmująca leczenie alkoholizmu nie ma dalszych objawów po roku. Wiele osób także ogranicza picie i zgłasza mniej problemów związanych z alkoholem.

Jak zacząć?

Dla każdego, kto myśli o leczeniu alkoholizmu, rozmowa z lekarzem rodzinnym jest ważnym pierwszym krokiem - może on być dobrym źródłem skierowań na leczenie, a także:

  • Ocenić, czy wzorzec picia pacjenta jest ryzykowny.
  • Pomóc w opracowaniu planu leczenia.
  • Ocenić ogólny stan zdrowia.
  • Ocenić, czy leki na alkohol będą odpowiednie.

Leczenie z uzależnienia od alkoholu w innych miastach

informacje o leczeniu alkoholizmu

Dla wszystkich potrzebujących wsparcia na drodze do trzeźwego i pełnego radości życia, polecamy kilka placówek, które zasługują na uwagę. Pod poniższymi linkami zdobyć można takie informacje:

  • Kraków - czy jestem alkoholikiem - pytania, które pozwolą Ci określić, czy problem alkoholizmu dotyczy właśnie Ciebie (a może kogoś bliskiego?).
  • Rzeszów - co najlepiej wziąć pod uwagę podczas wyboru terapii uzależnień? Kilka słów o detoksykacji i terapii 12 kroków.
  • Lublin - jak wygląda sprawa z uzależnieniami w tym mieście? Jakie są sygnały ostrzegawcze, świadczące o możliwości uzależnienia?

Informacje te na pewno będą przydatne tym, którzy edukują się w zakresie terapii uzależnień od alkoholu czy innych substancji. Ale również dla tych, którzy szukają pomocy i za bardzo nie wiedzą, co robić.

Pomoc dla wszystkich
osób uzależnionych
i ich najbliższych